Tło bannera

Tannenberg

Tannenberg

Miejsce o znaczeniu historycznym.

Hotel Zajazd Mazurski mieści się bezpośrednio przy nieistniejącym już mauzoleum niemieckiego marszałka Paula von Hindenburga.

Mauzoleum zostało wybudowane w latach 1924-1927 dla upamiętnienia wielkiej bitwy pod Tannenbergiem.

Ogromny, monumentalny pomnik-mauzoleum powstał dla uczczenia zwycięstwa Niemców nad armią rosyjską w sierpniu 1914 r. W dniu 7 sierpnia 1934 uroczyście pochowano tam zmarłego marszałka Paula von Hindenburga. W pogrzebie brał udział Adolf Hitler. 2 października 1935 r. trumnę Hindenbura przeniesiono do specjalnie przygotowanego Honorowego Podwórca (Ehrenhof). Po niecałych 10 latach (w styczniu 1945 r.) Niemcy w ostatniej chwili zdążyli wywieźć trumnę z miejsca pochówku. Już kilka dni później pomnik został wysadzony w powietrze przez Niemców w obawie przed nadchodzącymi Rosjanami.

Obecnie po pomniku zostały widoczne jedynie gdzieniegdzie fundamenty, do których można się dostać podczas spaceru. Jako ciekawostkę wspomnieć należy, że niegdyś w miejscu Hotelu Zajazd Mazurski, mieścił się Pensjonat-karczma "Tannenberg-krug".

Zachęcamy do odwiedzenia strony całkowiecie poświęconej tematyce Tannenberga < LINK >

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij